ŽNK Osijek 1-3 svladao Dinamo

Odlična nogometna nedjelja je iza nas! Odigrane su utakmice petog kola 1. HNLŽ, a prve bodove osvojio je ŽNK Osijek, aktualni hrvatski prvak.

Polako zauzimamo svoje mjesto na tablici, a tu valja istaknuti kako naš Klub u ovome trenutku ima tri utakmice zaostatka na račun europskog uspjeha koji nas ispunjava ponosom.

Naše su djevojke u gostima svladale ŽNK Dinamo rezultatom 1-3, čime je Dinamo doživio prvi poraz, a ŽNK Osijek prvu pobjedu u sezoni. Sva tri gola za ŽNK Osijek pala su u uvodnih 30 minuta igre, a pogotke su postigle redom: Mejrema Medić (u 12. minuti), Izabela Lojna (u 24. minuti) i Martina Šalek (u 29. minuti). Jedini pogodak za ŽNK Dinamo (u 34. minuti) postigla je Klara Kurkutović.

ŽNK Osijek u ovu je utakmicu ušao s početnom postavu koju su činile: Maja Belaj, Mateja Bulut, Iva Culek, Kristina Nevrkla, Lorena Balić, Izabela Lojna, Mejrema Medić, Martina Šalek, Maria Kunštek, Klara Kovačević, Anela Lubina. Zamjene su bile: Katarina Mendeš, Nela Andrić, Maja Joščak, Mateja Andrlić, Helena Štimac, Antonela Blažević i Barbara Živković.

Prva HNLŽ, 5. kolo: Rijeka - Međimurje 3:0 (Veleska 14., Šulentić 36., Mikulica 56.), Split - Agram 14:1 (Gegollaj 9., Khimych 25., 27., 69., Hazan 31., 39., 70., 75., Pranješ 38., Hadžić 44., 52.-11m, 60., 85., Kirilenko 65.,/Mihić 64.), Dinamo - Osijek 1:3 (Kurkutović 34./Medić 12., Lojna 24., Šalek 29.), Neretva - Donat 0:0.